Beton görünümlü duvar kaplamaları

Duvarlar her ortamda en çok dikkat çekici unsurlar olarak bilinmektedir. Hem iç duvarlarda hem de dış duvarlarda uygulanan 3 boyutlu duvar görünümü kazandıran uygulamalar olarak bilinen beton görünümlü duvar kaplamaları duvar, zemin, şömine, merdivenler, kemer kolonlar, patika yollar, kaldırımlar ve kaplama taşlarında uygulanabilirliği bulunan kaplamalardır. Son yılların yeni trendi olarak bilinen beton görünümlü duvar kaplamaları çoğu kişi tarafından soğuk bir görünüm oluşturduğu için tercih edilmemektedir; fakat kimileri de bu trendden vazgeçmemektedirler.

beton-duvar-kaplamaları_5-600x431

Bar, giyim mağazası vitrinleri ve restaurantlarda uygulanabilirliği daha çok tercih edilen bu duvar kaplamaları kolay temizlenme özelliği ile de sık tercih edilmektedir. Taş ve tuğla kaplama dekorasyonunun yerini tutan bu uygulama son derece mükemmel sonuçlar vermektedir. Taş ve tuğla görünümünün yeni teknolojideki yerini tutan bu uygulama teknolojinin yeniliklerini barındırmaktadır. Kullanım ve fonksiyonellik bakımından sık tercih edilen bu kaplama modelleri ev ortamlarında tercih edilen bir uygulama biçimi değildir.

beton-duvar-kaplamaları_4-600x431

Oldukça hafif bir yapısı bulunan bu beton görünümlü uygulamalar kullanıcıları depreme karşı koruyucu rol üstlenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Dyo Boya Yeni Sezon Renk Kartelası 2013 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Beton görünümlü duvar kaplamaları makalesi Ana Sayfa, Dekorasyon Fikirleri kategorisinde yayınlanmaktadır.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.