Kartondan dekoratif duvar süsü ve avize yapımı

Evinizde boş boş oturuyor sanız ve dekor işlerine bayılıyorsanız sizlere bir kaç tavsiyemiz olacak. Hem yaptıklarınızı gelen komşularınıza gösterdiğinizde ” bunu ben yaptım ” demek kadar keyif ve gurur verici birşey olmaz diye düşünüyorum. Evimize aldığımız malzemelerin koruyucu kılıflarını örneğin aldığımız 30 lu yumurta kolisini hepiniz gibi bende hooop direkt çöpe atıyordum. Yabancı siteleri gezdiğimde bunlarla inanılmaz şeyler yaptıklarını gördüm değerli dekor.org kullanıcıları ve misafirleri.

Şimdi yumurta kolisi kullanılarak nasıl çiçek yapılıyor ve nasıl ömürlük oluyor ondan bahsedelim sizlere. Bu arada çiçeğin içine kullanılan sarı şekil için adamlar otomatik baskılı bir alet te geliştirmişler. Yani basıyorsunuz bi kartona otomatik olarak boyuyor yada kalın olarak boyayı veriyor bunuda çiçekte şu şekilde kullanmışlar. Aşağıdaki resimde aşama aşama da görebileceksiniz. İnanılmaz güzel görünüyor.

RESİMLERİN BÜYÜK HALİ İÇİN ÜZERLERİNE TIKLAYABİLİRSİNİZ !

Yumurta kolisinden çiçek yapımı

Yumurta kolisinden çiçek yapımı

Ne kadar hoş görünüyor değil mi ? Şimdi evlerimizde bulunan kardondan da nasıl çiçek yapmışlar gözlerinize inanamayacaksınız. Hem öyle malzemeler de evimizde bulunan maşa ve tutkal ile yapılmış. Şimdi öncelikle tuvalet kağıtlarının kalan kartonundan bu çiçeklerin yapıldığını söyleyim size. Bu kardonları elimize alıyoruz ve üstüne bastırarak üstünde ve altında bir çizgi belirmesini sağlıyoruz daha sonra makas yardımı ile kesip yine maşa yardımı ile tutkallıyoruz. Buyrun fazla konuşmadan anlatayım sizlere bakın ne kadar güzel yapıyorlar.

Tuvalet kağıdı kartonundan çiçek yapımı

Tuvalet kağıdı kartonundan çiçek yapımı

Son olarak sizlere yine kartondan yapılan avizenin yapım aşamalarını gösterelim. Ben de tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum ama resimler sizlere fikir verecektir diye düşünüyorum.

Kartondan avize yapımı

Kartondan avize yapımı

 

 

Bir önceki yazımız olan Benim de Bahçe dekorasyonu fikirlerim var başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kartondan dekoratif duvar süsü ve avize yapımı duvar ss yapm,el yapimi duvar susleri,dekorasyon fikirleri yapımı,yumurta kolisinden çiçek yapımı,duvar süsü yapımı,evde yapılabilecek süsler,duvar süsleri el yapımı,evde kolay yapılacak süs eşyaları,evde duvar süsü yapımı,evde yapılacak sus esyaları, makalemiz hakkında sorularınızı, aşağıdaki bölümden bize gönderebilirsiniz.
Etiketler:

Kartondan dekoratif duvar süsü ve avize yapımı makalesi Ana Sayfa ve Dekorasyon Fikirleri ve Ev Dekor kategorilerinde yayınlanmaktadır.

“Kartondan dekoratif duvar süsü ve avize yapımı” için 4 yorum

 1. selena diyor ki:

  1.ve2.yi yaptım çok güzeldi 3.yü yapamadım ama yinede çok beğendim

 2. Maria diyor ki:

  Muhteşemler:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

 3. nisa nur diyor ki:

  Oha çok tatlılar

 4. TOPRAK diyor ki:

  çok güzel işime çok yaradı

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.